slogan
آخرین اخبار
آخرین پرسش و پاسخ ها

برای طرح سوال، لطفا ابتدا با جست‌وجو در قسمت پرسش‌ و پاسخ‌های متداول مطمئن شوید که پیش‌تر به این سوال یا سوال مشابه پاسخ داده نشده باشد. سپس، با تکمیل فرم زیر و دریافت کد رهگیری، سوال خود را مطرح فرمایید. زمان معمول برای پاسخ‌گویی به سوالات 3 تا 5 روز کاری می‌باشد.

نام:

ایمیل:

متن پرسش:

تنظیم نهایی پیش‌نویس قانون جامعه داوری کشور

به‌ گزارش روابط عمومی اتاق ایران، ‌محسن محبی دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران در رابطه با پیش‌نویس قانون جامع داوری کشور توضیح داد: «بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، قوه قضائیه مکلف شده است که تا پایان سال سوم قانون جامع داوری را ارائه دهد. در این راستا به درخواست این قوه مرکز داوری اتاق ایران مسؤولیت تهیه و تنظیم پیش‌نویس این قانون را برعهده گرفت.»
بر اساس این گزارش، قانون جامع داوری کشور پس از 8 مرتبه ویرایش طی 2 سال با مطالعات و تلاش کارشناسان در قالب 158 ماده تنظیم و در اختیار رئیس قوه قضائیه قرار گرفته است.
دبیر کل مرکز داوری اتاق ایران پیش‌نهاد تدوین قوانین لازم برای حل و فصل دعاوی تجاری را مطرح کرد و هیأت مدیره مرکز با این پیش‌نهاد موافقت کردند.
در ادامه غلام‌حسین شافعی، عضو هیأت ‌رئیسه اتاق ایران، حرکت به سمت شیوه‌های جدید را که در سطح جهان برای حل و فصل دعاوی تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، اقدامی ضروری برشمرد و گفت: «در گذشته بین اتاق ایران و قوه قضائیه ارتباط کمی برقرار بود که البته خوش‌بختانه از زمان حضور رئیس این قوه در اتاق باب همکاری‌ها گشوده شد. باید حرکت در این مسیر به‌طور پایدار و مستمر باشد.»
وی یادآور شد: «مرکز داوری بهانه‌ای شده است برای پیوند اتاق و قوه قضائیه که بسیار امیدوارکننده است. البته این ارتباط در اتاق استان‌ها اتفاق افتاده است و باید در تهران نیز با جدیت دنبال شود.»
اعضای حاضر در این نشست غلام‌حسین شافعی، محسن محبی، اسدالله عسگراولادی، سید ضیاءالدین خرم‌شاهی، علی شمس‌اردکانی و علی‌اکبر جاویدان بودند.

بدون نظر »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *