slogan
آخرین اخبار
آخرین پرسش و پاسخ ها

برای طرح سوال، لطفا ابتدا با جست‌وجو در قسمت پرسش‌ و پاسخ‌های متداول مطمئن شوید که پیش‌تر به این سوال یا سوال مشابه پاسخ داده نشده باشد. سپس، با تکمیل فرم زیر و دریافت کد رهگیری، سوال خود را مطرح فرمایید. زمان معمول برای پاسخ‌گویی به سوالات 3 تا 5 روز کاری می‌باشد.

نام:

ایمیل:

متن پرسش:

دکتر اویس رضوانیان مدیر مرکز داوری منطقه‌ای تهران شد

رییس مرکز حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری در حکمی‌دکتر اویس رضوانیان را به مدیریت مرکز منطقه‌ای داوری تهران (TRAC) منصوب کرد. این انتصاب پس از مشورت و تایید دبیرکل سازمان حقوقی و مشورتی آسیایی-آفریقایی (آلکو)صورت گرفت.

مرکز منطقه‌ای داوری تهران یکی از چهار مرکز داوری منطقه‌ای سازمان آلکو در جهان است که در سال ۲۰۰۵ و بر اساس موافقتنامه ۱۹۹۷ فی‌مابین دولت جمهوری اسلامی‌ایران و این سازمان تاسیس شد. سایر مراکز داوری منطقه‌ای آلکو در کشورهای مصر، نیجریه و مالزی قرار دارد و از جمله مهم‌ترین وظایف آن‌ها برگزاری داوری و نیز تشویق و توسعه داوری تجاری بین‌المللی در مناطق آسیایی و آفریقایی است. با توجه به عضویت ۴۸ کشور  در سازمان آلکو، وجود مراکز داوری منطقه‌ای مزیت قابل توجهی برای این چهار کشور عضو محسوب می‌گردد.

دکتر اویس رضوانیان وکیل دادگستری و عضو هیئت علمی‌موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی است. وی دکترای حقوق بین‌الملل از دانشگاه ژنو و کارشناسی ارشد داوری تجاری بین‌المللی از دانشگاه استکهلم دارد و در سال‌های اخیر در پرونده‌های متعدد داخلی و خارجی به عنوان داور یا وکیل حضور داشته است. وی همچنین مشاور مرکز حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری، عضو دیوان داوری اتاق بازرگانی ایران (ACIC) و عضو انجمن داوری سوییس (ASA) است.

پیش از این، دکتر پرویز انصاری معین مدیریت مرکز منطقه‌ای داوری تهران را بر عهده داشت.

بدون نظر »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *